Pred Balkanskim risom veliki izazov, Prva-B košarkaška liga

Povodom formiranja muške seniorske ekipe u “Balkanskom Risu” napravili smo intervju sa predstavnicima kluba.

-Odakle ideja, motiv i kako će izgledati ova takmičarska sezona u “Balkanskom Risu”, rekao nam je Predsjednik kluba, Emir Feratović:

        Nakon sedam godina od osnivanja, te takmičenja sa mladjim kategorijama, stvorili smo uslove da po prvi put formiramo seniorski tim. Od početka smo težili ovome, da ponudimo našim momcima nešto ozbiljno, nešto gdje će se promovisati u najboljem svjetlu.  Konačno, smatramo da su naši momci sposobni, kao I da je nakon silnog iskustva koje smo stekli, zrelo za jednu ovako ozbiljnu priču. Kada pitate kako će izgledati takmičarska sezona, moramo istaći da su tu I mladje ketegorije pa ćemo sa zavidnim brojem selekcija nastupati, takmičiti se I truditi da naše najmladje osposobimo da budu ravnopravan protivnik svim klubovima u našoj zemlji.

-Do sada ste znali da nastupate I sa pet selekcija, da odigrate godišnje I blizu 100 utakmica što zvaničnih, što prijateljskih, mislite li da će biti lako uvrstiti seniore u takav program?

      Lako neće biti, ali to je jednostavno naša obaveza prema momcima koji su prošli sve selekcije u mladjim kategorijama, da im ponudimo I ovaj rang. Bez velikog odricanja nema ni velikog uspjeha, a mi smo dužni dokle god postoji ovaj klub, da budemo na usluzi našim mladima. Mi trenutno u mladjim kategorijama imamo šest igrača koji su u program praćenja reprezentacije, što potvrdjuje veliki talenat. Ako takvom igraču ne ponudite takmičenje, računajte da niste ništa radili. -Ispratili smo preko društvenih mreža da je nedavno u Plavu bila delegacija iz Košarkaškog saveza Crne Gore (KSCG). Zajedno ste posjetili Predsjednika Opštine Nihada Canovića. Šta je zazlog posjete I kako ste zadovoljni?

     Čelni ljudi iz KSCG su na naš poziv došli da obidju klub, kao I da vide u kojim uslovima radimo. Tokom posjete Predsjedniku Nihadu Canoviću, pričali smo o značaju sporta, značaju bogatije sportske ponude uvodjenjem seniorskog tima, kao I o mogućnostima na koji način pomoći razvoj sporta I razvoj košarke. Ono što je najbitnije, dogovorili smo da u našem gradu mladje kategorije reprezentacije odigraju jedan prijateljski meč sa nekom od reprezentacija iz regiona. O detaljima tog dogadjaja ćemo javnost vrlo brzo obavijestiti, ali moramo istaći da je ovo velika stvar za naš grad. Po prvi put će naši sugradjani imati priliku da u našoj dvorani gledaju jedan takav meč a samim dolaskom dvije reprezentacije, vjerujemo da možemo uskoro postati jedna od destinacija gdje će sportski turizam u vidu priprema sportskih klubova, kampova  pa I ovakvih manifestacija biti veoma razvijen. 

-Znajući da je ovo sve veliki poduhvat, kao I to da će zahtijevati velike troškove, pitali smo finansijskog Direktora Irfana Redžepagića, koji je ujedno I jedan od trenera, od koga imate podršku I koji su to vidovi finansiranja vašeg kluba?

     Prije svega želim da se zahvalim lokalnoj upravi, koja iz godine u godinu podržava naše programe. Kao I dijaspori koja nerijetko pomogne.  Medjutim, ovaj projekat je priča za sebe I nama je potrebna velika podrška. Shvatamo da u godinama krize neće biti lako ali ćemo se truditi da ovu priču izguramo uspješno.  Kao I ranije I ove godine dio sredstava obezbijedila je Opština Plav. Kroz naplatu članarine dopunićemo budzet kluba. Medjutim, to neće biti ni pola od ukupnog godišnjeg budžeta pa ćemo se oslanjati na pomoć privrede, institucija I naše dijaspore. Tokom ljetnjih mjeseci smo razgovarali sa dosta naših ljudi koji su spremni da pomognu, objasnili da su u našem klubu glavni dio tima domaći igrači, pa vjerujem da će nam olakšati učešće. Ovom prilikom pozivam sve ljude koji nas prate i koji su u mogućnosti, da nas podrže. 

-Kada ste pomenuli sastav tima, možete li nam reći ko će činiti tim I koliko će to iziskivati troškova?

      Okosnicu tima će činiti domaći igrači. To su veoma perspektivni sportisti koji svojom borbom I talentom zavredjuju pažnju sire javnosti već duže vrijeme. Medjutim, znajući da u našu “mladost” moramo unijeti malo iskustva kako bi od naših igrača dobili što bolji I kompatibilniji tim, angažovali smo dva amerikanca I jednog igrača iz Pljevalja. Svi oni su sa zavidnim košarkaškim iskustvom I biće velika pojačanja za naš mladi tim. Moramo istaći da će svi oni igrati bez bilo kakve finansijske nadoknade u nastupajućoj sezoni, ali se klub obavezao da strancima obezbijedi adekvatan smještaj I hranu, što za nas nisu mali troškovi.

-Mislite li da će to biti dovoljno da se pobjedjuje I kakve su Vam ambicije u predstojećoj sezoni?

      Ambicije su jasne, afirmisati mlade I dati im šansu da igraju. Nećemo se opterećivati rezultatom, ali naravno, svaki sportista voli da pobjedjuje pa se ni mi ne razlikujemo od drugih. Daćemo sve od sebe, trudićemo se da opravdamo očekivanja publike I sponzora  te da klub I grad predstavimo u što boljem svijetlu.

-Dakle, Balkanski Ris grabi krupnim koracima naprijed! Redakcija našeg portal Vam želi svu sreću u ostvarenju  ciljeva, puno pobjeda I dobro zdravlje. 

      Veliko hvala. Pozdravljamo I mi Vas i vase čitaoce. Nadam se da ćete pratiti naš rad I vjerujem da ćemo opravdati vasa očekivanja. Do skorog vidjenja, SPORTSKI POZDRAV!


Постави коментар

0 Коментари