Plavski osnovci na krovu Evrope

PLAV-Učenici i nastavnici JUOŠ "Hajro Šahmanović" učestvovali su na takmičenju za mlade stvaraoce pod nazivom, Evropski dani kulturne baštine u organizaciji Savjeta Evrope i Evropske unije. Učenici i mentori su se predstavili petominutnim filmom za uzrasnu kategoriju od 6 do 11 godina. Naziv filma je Visiting Kula Redžepagića museum. U filmu učenici predstavljaju kulturnu baštinu Plava (halaturko, pośednik, pjesme naglas i Kulu kao stambeni objekat). Film je titlovan na engleskom i našem jeziku. Na takmičenju je bilo preko 100 radova. Prilikom izrade filma učenici i mentori su sarađivali sa kustosom u Kuli Redžepagića, Šućom Redžepagićem, ali i sa nacoionalnim koordinatorkama Ministarstva, Jelenom Žarić i Irmom Nišić.U kategoriji od 6 do 11 godina naši učenici su jedni od pobjednika.

Juče je održana online završna ceremonija pomenutog takmičenja, na kojoj su prisustvovali učenici, Bašić Dajan, Bašić Faris, Bašić Inela, Bešković Senida, Canović Danis, Cecunjanin Amelija, Kalajdžić Hana, Purišić Amra, Purišić Rusfina, Redžić Ina, Srdanović Aiša, Srdanović Nizama, Tošić Ajna, Šahmanović Ajla, Šabotić Aris i mentori, Musić Sabina, Kojić Muamera, Metjahić Jasmin, Pejčinović Adis i Feratović Sajma. Čitava ceremonija bila je na engleskom jeziku, pa su naši učenici imali priliku da kažu nešto više o samoj ideji videa, i priči koju su željeli da ispričaju o svom gradu. 

Cijeli film mozete pogledati linku ispod:
Постави коментар

0 Коментари